Nová generácia inteligentného SUV Coupé

FENGON 5

DIZAJN interiéru

Interiér automobilu Vám príjemne presvetlí dvojdielna panoramatická strecha, ktorá vám umožní vychutnať si nielen prirodzené presvetlenie interiéru ale taktiež dopriať si čerstvý vánok počas cestovania.

Dongfeng FENGON 5 Vám prináša štyri farebné varianty karosérie: modrá, biela, čierna, alebo tmavočervená, pričom v každej z nich sa odráža pocit luxusu a pohodlia ktorý Vás bude sprevádzať na cestách.

Pocit luxusného vozidla o to viac umocňujú exteriérové doplnky s chrómovými líniami v prednej časti vozidla s jasne výraznými detailmi a centrálne umiestneným logom.

Multifunkčný volant je potiahnutý syntetickou kožou a vybavený multifunkčnými tlačidlami na ovládanie rôznych prvkov, ako je palubný počítač, multimediálny systém a telefón.

Nové SUV Dongfeng FENGON 5 obsahuje parkovacie senzory kombinované s parkovacou kamerou, vďaka čomu sa Vám uľahčí parkovanie. Parkovacia alebo aj 360°kamera Vám na veľkej obrazovke pomôže vidieť predmety alebo ľudí nachádzajúce sa mimo Vaše zorné pole. Vo vyššej verzii má toto vozidlo aj 360°kameru, vďaka ktorej máte pod kontrolou celý priestor okolo Vášho vozidla.

Nakoniec si všimnete, že sedadlá, dvere a lakťové opierky majú čierne alebo červené čalúnenie z NAPPA syntetickej kože, ktorá dodáva interiéru vozidla veľkú eleganciu a príjemný pocit v každom okamihu jazdy.

Osvetlenie

Automobil je vybavený aj dynamickými smerovými svetlami a tiež prisviecovaním do zákrut pomocou LED hmlových svetiel, vďaka čomu získate lepší prehľad o situácii na vozovke.

Pohodlie

Kožený interiér so syntetickej NAPPA kože s vyhrievaním sedadiel a s elektricky nastaviteľným sedadlom vodiča a spolujazdca Vám prinesie pohodlie pri dlhých cestách za prácou ale aj za zábavou. Pocit pohodlia Vám o to viac umocnia ergonomické a pohodlné sedadlá.

Klimatizácia

Pôžitok z jazdy na Vašich cestách Vám zabezpečí inteligentná regulácia klímy a vyhrievané predné sedadlá so syntetickej NAPPA kože, ktoré sa ovládajú jednoducho dotykom na dotykovej obrazovke na centrálnom ovládacom paneli.

SUV Coupé FENGON 5 ponúka oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá

Okrem športového dizajnu exteriéru má SUV FENGON 5 aj sériu príslušenstva najnovšej generácie, napríklad multimediálnu jednotku s 10,25-palcovým dotykovým displejom, ktorá umožňuje centrálne ovládanie vozidla a konektivitu s mobilnými telefónmi.

Bezpečnosť

O vašu bezpečnosť na cestách sa stará najmodernejší skelet karosérie s vysoko pevnostnej ocele. V prípade kolízie Vás samozrejme ochránia predné a bočné airbagy. O vašu bezpečnosť sa staráme nielen počas cesty ale aj na jej začiatku a konci pomocou elektrických parkovacích senzorov a parkovacej kamery s ktorou neprehliadnete žiadnu prekážku.

Výber režimu jazdy

Fengon 5 Vám pomôže vychutnať si dynamický štýl jazdy pomocou štandardne dodávanej automatickej prevodovky, ktorá Vám ponúka možnosť zvoliť si z 3 rôznych jazdných režimov. Komfort: pre každodennú premávku. Šport: zvlášť pre fanúšikov športovejšieho štýlu jazdy. Zima: na jazdu v zlom a zimnom počasí.

Kožený interiér Nappa

Čalúnenie sedadla je vyrobené zo syntetickej kože Nappa, ktorá je známa svojou mäkkosťou, odolnosťou a vysokou kvalitou. Predné sedadlá sú navyše vyhrievané a sedadlo vodiča a spolujazdca aj elektricky ovládané. Dvere sú taktiež potiahnuté kvalitnou mäkkou syntetickou kožou s prešívanými detailami, ktoré odkazuje na chvost čínskeho Phoenixu, ktorý je symbolom čestnosti a milosti.

Športový a štýlový

Nový Fengon 5 posúva športovosť a štýl na vyššiu úroveň s vylepšenými a pútavými detailmi v každom ohľade. Chrómovaná radiaca páka je zakončená rafinovanými mäkkými materiálmi pre ešte pohodlnejšie ovládanie.

Bezkľúčový prístup a Start-Stop

Inteligentný kľúč odomkne a uzamkne vaše vozidlo bez použitia rúk a pomocou tlačidla štart-stop môžete zapnúť alebo vypnúť motor jednoduchým stlačením tlačidla. Vďaka bezkľúčovému prístupu viete otvárať dvere batožinového priestoru, čo Vám uľahčí využívať Vaše auto bez námahy.

18-palcové disky z ľahkej zliatiny

18-palcové disky vyrobené z vysoko kvalitného materiálu sú vybavené širokými pneumatikami (235/50/18), vďaka ktorým si budete môcť užiť Vašu jazdu naplno a zvyšujú kontakt medzi Vašimi pneumatikami a povrchom vozovky.

INTEGROVANÁ PALUBNÁ KAMERA

Štandardná integrovaná palubná kamera so širokým uhlom záberu zaznamenáva každú dopravnú situáciu a poskytne Vám nespochybniteľné dôkazy v prípade nehody.

 

Už ste len pár krokov od Vašej testovacej jazdy

Spoznajte Dongfeng pri testovacej jazde bez akýchkoľvek záväzkov.

Galéria

Technické parametre, špecifikácia a cenník

Výbava Classic Classic+
Motor SFG15TA SFG15TA
Zdvihový objem (l) 1,498 1,498
Max. výkon motora (kW) 101 101
Max. krútiaci moment (Nm) 220 220
Palivová nádrž 58l, kovová nádrž 58l, kovová nádrž
Počet sedadiel 5 5
Prevodovka CVT(VT5) CVT(VT5)
Rozmery (mm) 4685 / 1865 / 1645 4685 / 1865 / 1645
Rázvor (mm) 2790 2790
Rozchod kolies (mm) 1580 1580
Spotreba mimo mesta NEDC (l/100km) 8,1 8,1
Spotreba v meste NEDC (l/100km) 12,3 12,3
Kombinovaná spotreba NEDC (l/100km) 10,2 10,2
Kombinovaná spotreba WLTP (l/100km) 11,85 11,85