Spoločnosť Dongfeng Motor Corporation (DFM), bola založená v roku 1969 so sídlom vo Wu-chane. Je jednou z najväčších čínskych automobilových skupín s celkovým majetkom 240,2 miliárd RMB a so 176 000 zamestnancami.

V roku 2018 sa umiestnila na 65. mieste v rebríčku 500 najväčších svetových firiem Fortune 2018.

Hlavné činnosti spoločnosti DFM zahŕňajú celú škálu úžitkových vozidiel, osobných vozidiel, vozidiel s novou energiou, motorov, automobilových súčiastok, komponentov a ďalších automobilových spoločností s obchodným rozsahom presahujúcim 3,8 milióna kusov.

Spoločnosť DFM má silný vplyv v automobilovom priemysle. Značka Dongfeng je prvou známou ochrannou známkou v automobilovom priemysle v Číne a radí sa medzi 500 najlepších svetových značiek.

Vo svojej 49-ročnej histórii sa spoločnosť DFM stala priemyselným lídrom v oblasti prevádzkových a riadiacich riešení. Okrem budovania otvoreného systému výskumu a vývoja spoločnosť DFM poskytuje výkonnú silu v oblasti výskumu a vývoja inovácií. Najmä základne výskumu a vývoja spoločnosti DFM v Číne, Švédsku, Nemecku sa zaoberajú  výskumom, ktorých inovácie sa uplatňujú v priemysle.

NAŠA VÍZIA

Globálna značka s inteligentnými automobilmi

Do konca roka 2014 spoločnosť DFM dodala na trh celkovo 26,60 milióna vozidiel, z toho jej úžitkové vozidlá (nákladné automobily a autobusy) pokrývajú celý rad výrobkov vrátane ťažkých / stredných / ľahkých úžitkových vozidiel, mini vozidiel a vozidiel na špeciálne účely. upravené vozidlá atď. Osobné vozidlá pokrývajú rôzne typy modelov vrátane sedanov, SUV, MPV, mini automobilu a podobne. Špeciálne terénne vozidlá s vysokou mobilitou zahŕňajú púštne vozidlá, terénne vozidlá s pohonom všetkých kolies a ďalšie a jeho vozidlá s novou energiou pokrývajú rôzne typy hybridných vozidiel, BEV, vozidlá na zemný plyn atď.

Do budúcnosti bude DFM naďalej napĺňať svoju víziu byť „storočným Dongfengom s udržateľným rozvojom, inovatívnym Dongfengom schopným samostatného rozvoja a internacionalizovaným Dongfengom s globálnou konkurencie schopnosťou“, v snahe stať sa silnejším a lepším a rozvinúť sa ako najvyspelejšia nadnárodná spoločnosť na svete.

NAŠA MISIA

Podporovať reformu energetiky automobilov a vytvoriť životný štýl inteligentnej mobility